شرکت کابل سپهر البرز در سال ۱۳۹۰ پس از دریافت مجوز از وزارت صنایع و معادن و همچنین اخذ گواهینامه‌های استاندارد مربوطه و با هدف تأمین بخشی از نیازهای صنعت برق و ساختمان‌سازی کشور و همچنین صادرات محصولات تولیدی خود به سایر کشورها فعالیت تولیدی خود را با استعانت از خداوند متعال آغاز نمود. این شرکت با بهره مندی از متخصصین و مبتکرین برجسته صنعت سیم و کابل و همچنین تجربه سه دهه فعالیت در تولید ماشین‌آلات صنایع سیم و کابل قادر به تولید انواع سیم و کابل با رعایت کامل مقررات مربوط به استاندارد تعریف‌شده ایران می‌باشد.

کارکنان شرکت مصمم اند با حضور در رقابتی فعال و مؤثر در مقابل سایر رقبا حرکت کرده و با حضور فعّالانه خود در بازارهای داخلی و جهانی در جهت اعتلای آن گام بردارند و در این راستا با تدوین خط مشی کیفیت، اهداف عالیه خود را به مرحله اجرا درآورند. خط مشی شرکت کابل سپهر البرز در راستای بهره وری و تولید محصولاتی در سطوح بالای استاندارد به شرح زیر است:

» استفاده بهینه از نیروهای انسانی

» ایجاد و حفظ روابط انسانی در افزایش همکاری بین کارکنان

» نظارت بر عملکرد خطوط تولید و کارکرد دستگاههای تولیدی

» بررسی امکانات بالقوه شرکت و ارائه بهترین راه جهت بالا بردن کمیت و کیفیت محصولات

» نظارت بر نصب و راه اندازی دستگاههای جدید جهت ارتقای کمی و کیفی تولیدات

» بالا بردن سطح دانش فنی کارکنان و مدیران

این شرکت توانسته است نشان استاندارد را از موسسه استاندارد تحقیقات صنعتی ایران (اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان سمنان) و پروانه بهره برداری را از وزارت صنایع و معادن (سازمان صنایع و معادن استان سمنان) دریافت نماید و نیز با توجه به تلاش کارشناسان و متخصصین کارخانه در زمینه تحقیق و توسعه در جهت تولید محصولات ایده آل و با کیفیت بالا و استفاده بهینه از امکانات مدرن خود و در پاسخگویی به نیازهای آتی کشور مفتخر به دریافت پروانه از وزارت متبوع گردید و نیز با توجه به محوری دانستن موضوع کیفیت در تولید موفق به استقرار سیستم مدیریت کیفیت ایزو شده است. لذا این واحد با امکانات متنوع و با توان تولید بالا قادر به تولید انواع سیم و کابل بوده و همیشه رضایت مشتریان خود را مد نظر قرار داده و آن را یک اصل غیرقابل تغییر محسوب می‌نماید در حال حاضر آمادگی کامل خود را جهت عقد قرارداد فروش و تحویل به موقع تولیدات با رعایت کامل استاندارد ملّی ایران و با قیمت‌های مناسب اعلام می‌دارد.

ما فعل خواستن را صرف می‌کنیم و آرزوی داشتن اشتغال مطمئن برای فرزندان این مرز و بوم را در نقطه‌ای از این کشور پهناور جامه عمل می‌پوشانیم، باشد که حق تعالی یاری‌مان کند.